Miło mi poinformować, że mój cykl zdjęć ” Grossglockner” został nagrodzony trzecim miejscem na XVIII Biennale Natural steroids seem to b… Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze. Czuję się bardzo wyróżniona bo ta jeleniogórska impreza jest najstarszym w Polsce konkursem o tematyce górskiej.
Wręczenie nagród odbędzie się 5 września w Jeleniej Górze. A m.in. moje zdjęcia będzie można oglądać na wystawie w tym mieście od 15 sierpnia. Zapraszam : -)
A moje zdjęcia ( przypominam je poniżej) nagrodzone w tym konkursie pochodzą zrobiłam w kwietniu 2012 r. w czasie wyprawy na Grossglockner (3798 m.) w Austrii.

Szczyt ten słabo wspominam, bo dręczyła mnie wtedy choroba wysokościowa, dobijała niepewna pogoda, chłód i tłumy na szczycie. Ale zdjęcia robiłam cały czas, niemal mechanicznie bo tak już jestem „zaprogramowana”, że mogę robić je niemal w każdych warunkach i chociażby mi się bardzo nie chciało. Czasem nie ma to nic wspólnego z przyjemnością jaką zazwyczaj jest dla mnie fotografowanie. Tak jak wtedy, na szczycie tej góry.. Z doświadczenia wiem jednak, że im bardziej się wysilę robiąc zdjęcia tym lepszy efekt mogę uzyskać. Dlatego z reguły wysilam się fotografując w górach. Bo jedną kwestią jest zobaczenie ciekawego kadru, a drugą wysiłek związany z wyjęciem aparatu i zrobieniem zdjęcia. Czasem (szczególnie w warunkach zimowych wypraw górskich) czynności te rozdziela istna przepaść.
A na Grossglocknerze fotografowałam pożyczonym kompaktem i po fakcie nie byłam zadowolona zbytnio z jakości zdjęć, długo trzymałam je w szufladzie, no ale w końcu do nich wróciłam 😉  Taak, myślę, że na moim dysku kryje się jeszcze niejeden ciekawy kadr 🙂

Link do strony konkursu: http://www.bfg.org.pl/