Serdecznie zapraszam na wernisaż mojej wystawy fotografii pt. „Szukając Raju” w piątek 8 maja ok. godziny 19.00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. Wystawę będzie można oglądać w stolicy w dniach 8-30 maja br. Jest ona imprezą towarzyszącą XXII Przeglądowi Filmów Alpinistycznych i. Wandy Rutkiewicz.

Na wystawie chcę próbuję ukazać czym dla mnie są góry, czego w nich szukam i jak tego szukam. Góry są dla mnie miejscem niezwykłym bez którego nie potrafię egzystować. Od nich zaczęła się moja przygoda z fotografią i stanowią one moją nieustającą inspirację. Moje patrzenie na góry i bycie w nich zmienia się. I szukam w nich różnych rzeczy, których nie znajduję na dole. Czasem szukam ciszy, niemyślenia, samotności a czasem przygody, adrenaliny i bycia z drugim człowiekiem. Góry zmuszają mnie do przemyśleń nad sensem istnienia, wartością życia, istotą szczęścia. W nich szukam Boga, szukam siebie i drugiego człowieka, szukam odpowiedzi na odwieczne pytania. A odnajduję je zazwyczaj wtedy gdy rzucam górom wyzwanie. One uczą mnie pokory i szacunku. Są miejscem przekornym bo gdy szukam w nich mojego Raju to czasem znajduję piekło, z którego chcę uciec i które mnie przeraża.
Są dla mnie miejscem mistycznym i świętym, w którym zdarzają się rzeczy niezwykłe bo zdarza się, że stąpając po ziemi dotykam czasem nieba…
I myślę, że każdy z nas ma w sobie taką pierwotną potrzebę Raju i ja znajduję go w górach, chociaż czasem potrafią być piekłem.

Na wystawie będzie można zobaczyć głównie moje fotografie wspinaczkowe oraz te z tematyki ludzie w górach.

plakat wystawy-sm-page-001

Serdeczne podziękowania dla sponsora wystawy: Akademiii Inwestora (www.inwestorgieldowy) oraz Artura Zycha ze Studoa 906 w Krakowie za wykonanie wydruków(www.studio906.pl).

 


zaproszenie-druk-1

    Napisz komentarz

    Adres e-mail nie będzie upubliczniany.