Kochani, szukam pomysłu na tytuł mojej wystawy. Za najlepszy pomysł będzie nagroda!

Wystawę mam zaplanowaną w Warszawie w maju. Wystawa towarzyszyć będzie Przeglądowi Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz. Na wystawie chcę pokazać moje wybrane zdjęcia z różnych gór, na fotografiach będzie przewijał się motyw człowieka i jego obecności w górach. Będą fotografie wspinaczy i wędrowców raczej ukazanych z dalszej perspektywy. Na większości fotografii postać człowieka będzie mała w stosunku do pokazanych gór. Chce odrzucić te moje zdjęcia, które niejako gloryfikują postać człowieka w tych górach, stąd odrzuciłam w większości te typowo „sportowe”, te ukazujące etos ludzi gór.

Chciałabym by wybrane zdjęcia budziły pytanie o miejsce człowieka w górach, chciałabym by nie były jednoznaczne. Bo ja wcale nie postrzegam tak jednoznacznie człowieka w górach. Ja wcale nie popieram bezwarunkowo jego działalności w górach. Czasem go tam nie chcę po prostu i stale szukam odpowiedzi na pytanie „jaki jest sens i czy warto..?” Dlatego lubię widzieć w górach człowieka takim jakim jest wobec tych gór naprawdę a jest przecież małą mrówką w odniesieniu do góry. Dlatego lubię zastanawiać się czym są góry dla człowieka, czemu on chce w nich być, czy jest to właściwe, w jakich rolach tam występuje itp. I mam różne odczucia sprzeczne ze sobą, bo czasem te góry są dla mnie rajem na ziemi a czasem piekłem w którym nie chcę być, czasem z nimi walczę, czasem czuję, że jestem z nimi zespojona w dziwacznej symbiozie, czasem widzę jak mnie nie chcą a ja na przekór staram się w nich być jako wędrowiec, biegacz, wspinacz, narciarz itd.

Wstępnie na zdjęcie plakatowe wybrałam to które aktualnie mam ustawione na moim profilu, mały człowiek stoi u stóp góry.

Wystawie nadałam tytuł roboczy „W świecie kolosów”. Kolosami są przede wszystkim góry tutaj ale mogą być nimi też ludzie, tylko czy są i kto wygrywa…

Czekam na inne pomysły i wasze cenne uwagi. Poniżej link do niektórych zdjęć, jakie znajdą się na wystawie, oczywiście przewiduję podzielić je na cykle. Zdjęć będzie docelowo mniej na wystawie.

Dla autora najlepszego pomysłu mam w nagrodę wyjście ze mną na jednodniowy plener zdjęciowy w Tatrach, ewentualnie spotkanie przy kawie i rozmowę o górach i fotografii 😉 Dodatkowo pamiątkowy wydruk jednej z moich fotografii z autografem i podziękowaniem.

Czekam na waszą inwencję 🙂 Czasu jak zwykle jest niewiele :-/

 

    Napisz komentarz

    Adres e-mail nie będzie upubliczniany.